| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espucho espuches espucha espuchamos espucháis espuchen | espuchaba espuchabes espuchaba espuchábamos / espuchábemos espuchabais / espuchabeis espuchaben | espuché espuchasti / espuchesti espuchó espuchemos espuchastis / espuchestis espucharon | espuchara / espuchare espucharas / espuchares espuchara / espuchare espucháramos / espucháremos espucharais / espuchareis espucharan / espucharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espuche espuchas / espuches espuche espuchemos espuchéis espuchan / espuchen | espuchara / espuchare espucharas / espuchares espuchara / espuchare espucháramos / espucháremos espucharais / espuchareis espucharan / espucharen | espucharé espucharás espuchará espucharemos espucharéis espucharán | espucharía espucharíes espucharía espucharíamos / espucharíemos espucharíais / espucharíeis espucharíen | ||
| Infinitivu | espuchar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espuchando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espucha espuchái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana