| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| estaramullo estaramulles estaramulla estaramullamos estaramulláis estaramullen | estaramullaba estaramullabes estaramullaba estaramullábamos / estaramullábemos estaramullabais / estaramullabeis estaramullaben | estaramullé estaramullasti / estaramullesti estaramulló estaramullemos estaramullastis / estaramullestis estaramullaron | estaramullara / estaramullare estaramullaras / estaramullares estaramullara / estaramullare estaramulláramos / estaramulláremos estaramullarais / estaramullareis estaramullaran / estaramullaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| estaramulle estaramullas / estaramulles estaramulle estaramullemos estaramulléis estaramullan / estaramullen | estaramullara / estaramullare estaramullaras / estaramullares estaramullara / estaramullare estaramulláramos / estaramulláremos estaramullarais / estaramullareis estaramullaran / estaramullaren | estaramullaré estaramullarás estaramullará estaramullaremos estaramullaréis estaramullarán | estaramullaría estaramullaríes estaramullaría estaramullaríamos / estaramullaríemos estaramullaríais / estaramullaríeis estaramullaríen | ||
| Infinitivu | estaramullar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | estaramullando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | estaramulla estaramullái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana