| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| estrafayo estrafayes estrafaya estrafayamos estrafayáis estrafayen | estrafayaba estrafayabes estrafayaba estrafayábamos / estrafayábemos estrafayabais / estrafayabeis estrafayaben | estrafayé estrafayasti / estrafayesti estrafayó estrafayemos estrafayastis / estrafayestis estrafayaron | estrafayara / estrafayare estrafayaras / estrafayares estrafayara / estrafayare estrafayáramos / estrafayáremos estrafayarais / estrafayareis estrafayaran / estrafayaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| estrafaye estrafayas / estrafayes estrafaye estrafayemos estrafayéis estrafayan / estrafayen | estrafayara / estrafayare estrafayaras / estrafayares estrafayara / estrafayare estrafayáramos / estrafayáremos estrafayarais / estrafayareis estrafayaran / estrafayaren | estrafayaré estrafayarás estrafayará estrafayaremos estrafayaréis estrafayarán | estrafayaría estrafayaríes estrafayaría estrafayaríamos / estrafayaríemos estrafayaríais / estrafayaríeis estrafayaríen | ||
| Infinitivu | estrafayar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | estrafayando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | estrafaya estrafayái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana