| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| fano fanes fana fanamos fanáis fanen | fanaba fanabes fanaba fanábamos / fanábemos fanabais / fanabeis fanaben | fané fanasti / fanesti fanó fanemos fanastis / fanestis fanaron | fanara / fanare fanaras / fanares fanara / fanare fanáramos / fanáremos fanarais / fanareis fanaran / fanaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| fane fanas / fanes fane fanemos fanéis fanan / fanen | fanara / fanare fanaras / fanares fanara / fanare fanáramos / fanáremos fanarais / fanareis fanaran / fanaren | fanaré fanarás fanará fanaremos fanaréis fanarán | fanaría fanaríes fanaría fanaríamos / fanaríemos fanaríais / fanaríeis fanaríen | ||
| Infinitivu | fanar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | fanando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | fana fanái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana