| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| fotograbo fotograbes fotograba fotograbamos fotograbáis fotograben | fotogrababa fotogrababes fotogrababa fotograbábamos / fotograbábemos fotogrababais / fotogrababeis fotogrababen | fotograbé fotograbasti / fotograbesti fotograbó fotograbemos fotograbastis / fotograbestis fotograbaron | fotograbara / fotograbare fotograbaras / fotograbares fotograbara / fotograbare fotograbáramos / fotograbáremos fotograbarais / fotograbareis fotograbaran / fotograbaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| fotograbe fotograbas / fotograbes fotograbe fotograbemos fotograbéis fotograban / fotograben | fotograbara / fotograbare fotograbaras / fotograbares fotograbara / fotograbare fotograbáramos / fotograbáremos fotograbarais / fotograbareis fotograbaran / fotograbaren | fotograbaré fotograbarás fotograbará fotograbaremos fotograbaréis fotograbarán | fotograbaría fotograbaríes fotograbaría fotograbaríamos / fotograbaríemos fotograbaríais / fotograbaríeis fotograbaríen | ||
| Infinitivu | fotograbar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | fotograbando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | fotograba fotograbái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana