| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| gaño gañes gaña gañamos gañáis gañen | gañaba gañabes gañaba gañábamos / gañábemos gañabais / gañabeis gañaben | gañé gañasti / gañesti gañó gañemos gañastis / gañestis gañaron | gañara / gañare gañaras / gañares gañara / gañare gañáramos / gañáremos gañarais / gañareis gañaran / gañaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| gañe gañas / gañes gañe gañemos gañéis gañan / gañen | gañara / gañare gañaras / gañares gañara / gañare gañáramos / gañáremos gañarais / gañareis gañaran / gañaren | gañaré gañarás gañará gañaremos gañaréis gañarán | gañaría gañaríes gañaría gañaríamos / gañaríemos gañaríais / gañaríeis gañaríen | ||
| Infinitivu | gañar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | gañando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | gaña gañái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana