| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| grumo grumes gruma grumamos grumáis grumen | grumaba grumabes grumaba grumábamos / grumábemos grumabais / grumabeis grumaben | grumé grumasti / grumesti grumó grumemos grumastis / grumestis grumaron | grumara / grumare grumaras / grumares grumara / grumare grumáramos / grumáremos grumarais / grumareis grumaran / grumaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| grume grumas / grumes grume grumemos gruméis gruman / grumen | grumara / grumare grumaras / grumares grumara / grumare grumáramos / grumáremos grumarais / grumareis grumaran / grumaren | grumaré grumarás grumará grumaremos grumaréis grumarán | grumaría grumaríes grumaría grumaríamos / grumaríemos grumaríais / grumaríeis grumaríen | ||
| Infinitivu | grumar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | grumando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | gruma grumái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana