| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mancho manches mancha manchamos mancháis manchen | manchaba manchabes manchaba manchábamos / manchábemos manchabais / manchabeis manchaben | manché manchasti / manchesti manchó manchemos manchastis / manchestis mancharon | manchara / manchare mancharas / manchares manchara / manchare mancháramos / mancháremos mancharais / manchareis mancharan / mancharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| manche manchas / manches manche manchemos manchéis manchan / manchen | manchara / manchare mancharas / manchares manchara / manchare mancháramos / mancháremos mancharais / manchareis mancharan / mancharen | mancharé mancharás manchará mancharemos mancharéis mancharán | mancharía mancharíes mancharía mancharíamos / mancharíemos mancharíais / mancharíeis mancharíen | ||
| Infinitivu | manchar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | manchando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mancha manchái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana