| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ñafo ñafes ñafa ñafamos ñafáis ñafen | ñafaba ñafabes ñafaba ñafábamos / ñafábemos ñafabais / ñafabeis ñafaben | ñafé ñafasti / ñafesti ñafó ñafemos ñafastis / ñafestis ñafaron | ñafara / ñafare ñafaras / ñafares ñafara / ñafare ñafáramos / ñafáremos ñafarais / ñafareis ñafaran / ñafaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ñafe ñafas / ñafes ñafe ñafemos ñaféis ñafan / ñafen | ñafara / ñafare ñafaras / ñafares ñafara / ñafare ñafáramos / ñafáremos ñafarais / ñafareis ñafaran / ñafaren | ñafaré ñafarás ñafará ñafaremos ñafaréis ñafarán | ñafaría ñafaríes ñafaría ñafaríamos / ñafaríemos ñafaríais / ñafaríeis ñafaríen | ||
| Infinitivu | ñafar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ñafando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ñafa ñafái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana