| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| payo payes paya payamos payáis payen | payaba payabes payaba payábamos / payábemos payabais / payabeis payaben | payé payasti / payesti payó payemos payastis / payestis payaron | payara / payare payaras / payares payara / payare payáramos / payáremos payarais / payareis payaran / payaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| paye payas / payes paye payemos payéis payan / payen | payara / payare payaras / payares payara / payare payáramos / payáremos payarais / payareis payaran / payaren | payaré payarás payará payaremos payaréis payarán | payaría payaríes payaría payaríamos / payaríemos payaríais / payaríeis payaríen | ||
| Infinitivu | payar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | payando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | paya payái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana