| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| reguxo reguxes reguxa reguxamos reguxáis reguxen | reguxaba reguxabes reguxaba reguxábamos / reguxábemos reguxabais / reguxabeis reguxaben | reguxé reguxasti / reguxesti reguxó reguxemos reguxastis / reguxestis reguxaron | reguxara / reguxare reguxaras / reguxares reguxara / reguxare reguxáramos / reguxáremos reguxarais / reguxareis reguxaran / reguxaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| reguxe reguxas / reguxes reguxe reguxemos reguxéis reguxan / reguxen | reguxara / reguxare reguxaras / reguxares reguxara / reguxare reguxáramos / reguxáremos reguxarais / reguxareis reguxaran / reguxaren | reguxaré reguxarás reguxará reguxaremos reguxaréis reguxarán | reguxaría reguxaríes reguxaría reguxaríamos / reguxaríemos reguxaríais / reguxaríeis reguxaríen | ||
| Infinitivu | reguxar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | reguxando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | reguxa reguxái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana