| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| tinclo tincles tincla tinclamos tincláis tinclen | tinclaba tinclabes tinclaba tinclábamos / tinclábemos tinclabais / tinclabeis tinclaben | tinclé tinclasti / tinclesti tincló tinclemos tinclastis / tinclestis tinclaron | tinclara / tinclare tinclaras / tinclares tinclara / tinclare tincláramos / tincláremos tinclarais / tinclareis tinclaran / tinclaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| tincle tinclas / tincles tincle tinclemos tincléis tinclan / tinclen | tinclara / tinclare tinclaras / tinclares tinclara / tinclare tincláramos / tincláremos tinclarais / tinclareis tinclaran / tinclaren | tinclaré tinclarás tinclará tinclaremos tinclaréis tinclarán | tinclaría tinclaríes tinclaría tinclaríamos / tinclaríemos tinclaríais / tinclaríeis tinclaríen | ||
| Infinitivu | tinclar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | tinclando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | tincla tinclái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana