| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| afurrio afurries afurria afurriamos afurriáis afurrien | afurriaba afurriabes afurriaba afurriábamos / afurriábemos afurriabais / afurriabeis afurriaben | afurrié afurriasti / afurriesti afurrió afurriemos afurriastis / afurriestis afurriaron | afurriara / afurriare afurriaras / afurriares afurriara / afurriare afurriáramos / afurriáremos afurriarais / afurriareis afurriaran / afurriaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| afurrie afurrias / afurries afurrie afurriemos afurriéis afurrian / afurrien | afurriara / afurriare afurriaras / afurriares afurriara / afurriare afurriáramos / afurriáremos afurriarais / afurriareis afurriaran / afurriaren | afurriaré afurriarás afurriará afurriaremos afurriaréis afurriarán | afurriaría afurriaríes afurriaría afurriaríamos / afurriaríemos afurriaríais / afurriaríeis afurriaríen | ||
| Infinitivu | afurriar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | afurriando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | afurria afurriái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana