| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| afustio afusties afustia afustiamos afustiáis afustien | afustiaba afustiabes afustiaba afustiábamos / afustiábemos afustiabais / afustiabeis afustiaben | afustié afustiasti / afustiesti afustió afustiemos afustiastis / afustiestis afustiaron | afustiara / afustiare afustiaras / afustiares afustiara / afustiare afustiáramos / afustiáremos afustiarais / afustiareis afustiaran / afustiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| afustie afustias / afusties afustie afustiemos afustiéis afustian / afustien | afustiara / afustiare afustiaras / afustiares afustiara / afustiare afustiáramos / afustiáremos afustiarais / afustiareis afustiaran / afustiaren | afustiaré afustiarás afustiará afustiaremos afustiaréis afustiarán | afustiaría afustiaríes afustiaría afustiaríamos / afustiaríemos afustiaríais / afustiaríeis afustiaríen | ||
| Infinitivu | afustiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | afustiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | afustia afustiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana