| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arcilio arcilies arcilia arciliamos arciliáis arcilien | arciliaba arciliabes arciliaba arciliábamos / arciliábemos arciliabais / arciliabeis arciliaben | arcilié arciliasti / arciliesti arcilió arciliemos arciliastis / arciliestis arciliaron | arciliara / arciliare arciliaras / arciliares arciliara / arciliare arciliáramos / arciliáremos arciliarais / arciliareis arciliaran / arciliaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arcilie arcilias / arcilies arcilie arciliemos arciliéis arcilian / arcilien | arciliara / arciliare arciliaras / arciliares arciliara / arciliare arciliáramos / arciliáremos arciliarais / arciliareis arciliaran / arciliaren | arciliaré arciliarás arciliará arciliaremos arciliaréis arciliarán | arciliaría arciliaríes arciliaría arciliaríamos / arciliaríemos arciliaríais / arciliaríeis arciliaríen | ||
| Infinitivu | arciliar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arciliando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arcilia arciliái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana