| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arnio arnies arnia arniamos arniáis arnien | arniaba arniabes arniaba arniábamos / arniábemos arniabais / arniabeis arniaben | arnié arniasti / arniesti arnió arniemos arniastis / arniestis arniaron | arniara / arniare arniaras / arniares arniara / arniare arniáramos / arniáremos arniarais / arniareis arniaran / arniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arnie arnias / arnies arnie arniemos arniéis arnian / arnien | arniara / arniare arniaras / arniares arniara / arniare arniáramos / arniáremos arniarais / arniareis arniaran / arniaren | arniaré arniarás arniará arniaremos arniaréis arniarán | arniaría arniaríes arniaría arniaríamos / arniaríemos arniaríais / arniaríeis arniaríen | ||
| Infinitivu | arniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | arnia arniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana