| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| barayonio barayonies barayonia barayoniamos barayoniáis barayonien | barayoniaba barayoniabes barayoniaba barayoniábamos / barayoniábemos barayoniabais / barayoniabeis barayoniaben | barayonié barayoniasti / barayoniesti barayonió barayoniemos barayoniastis / barayoniestis barayoniaron | barayoniara / barayoniare barayoniaras / barayoniares barayoniara / barayoniare barayoniáramos / barayoniáremos barayoniarais / barayoniareis barayoniaran / barayoniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| barayonie barayonias / barayonies barayonie barayoniemos barayoniéis barayonian / barayonien | barayoniara / barayoniare barayoniaras / barayoniares barayoniara / barayoniare barayoniáramos / barayoniáremos barayoniarais / barayoniareis barayoniaran / barayoniaren | barayoniaré barayoniarás barayoniará barayoniaremos barayoniaréis barayoniarán | barayoniaría barayoniaríes barayoniaría barayoniaríamos / barayoniaríemos barayoniaríais / barayoniaríeis barayoniaríen | ||
| Infinitivu | barayoniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | barayoniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | barayonia barayoniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana