| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| barrio barries barria barriamos barriáis barrien | barriaba barriabes barriaba barriábamos / barriábemos barriabais / barriabeis barriaben | barrié barriasti / barriesti barrió barriemos barriastis / barriestis barriaron | barriara / barriare barriaras / barriares barriara / barriare barriáramos / barriáremos barriarais / barriareis barriaran / barriaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| barrie barrias / barries barrie barriemos barriéis barrian / barrien | barriara / barriare barriaras / barriares barriara / barriare barriáramos / barriáremos barriarais / barriareis barriaran / barriaren | barriaré barriarás barriará barriaremos barriaréis barriarán | barriaría barriaríes barriaría barriaríamos / barriaríemos barriaríais / barriaríeis barriaríen | ||
| Infinitivu | barriar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | barriando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | barria barriái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana