| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| cabornio cabornies cabornia caborniamos caborniáis cabornien | caborniaba caborniabes caborniaba caborniábamos / caborniábemos caborniabais / caborniabeis caborniaben | cabornié caborniasti / caborniesti cabornió caborniemos caborniastis / caborniestis caborniaron | caborniara / caborniare caborniaras / caborniares caborniara / caborniare caborniáramos / caborniáremos caborniarais / caborniareis caborniaran / caborniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cabornie cabornias / cabornies cabornie caborniemos caborniéis cabornian / cabornien | caborniara / caborniare caborniaras / caborniares caborniara / caborniare caborniáramos / caborniáremos caborniarais / caborniareis caborniaran / caborniaren | caborniaré caborniarás caborniará caborniaremos caborniaréis caborniarán | caborniaría caborniaríes caborniaría caborniaríamos / caborniaríemos caborniaríais / caborniaríeis caborniaríen | ||
| Infinitivu | caborniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | caborniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cabornia caborniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana