| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engalurnio engalurnies engalurnia engalurniamos engalurniáis engalurnien | engalurniaba engalurniabes engalurniaba engalurniábamos / engalurniábemos engalurniabais / engalurniabeis engalurniaben | engalurnié engalurniasti / engalurniesti engalurnió engalurniemos engalurniastis / engalurniestis engalurniaron | engalurniara / engalurniare engalurniaras / engalurniares engalurniara / engalurniare engalurniáramos / engalurniáremos engalurniarais / engalurniareis engalurniaran / engalurniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engalurnie engalurnias / engalurnies engalurnie engalurniemos engalurniéis engalurnian / engalurnien | engalurniara / engalurniare engalurniaras / engalurniares engalurniara / engalurniare engalurniáramos / engalurniáremos engalurniarais / engalurniareis engalurniaran / engalurniaren | engalurniaré engalurniarás engalurniará engalurniaremos engalurniaréis engalurniarán | engalurniaría engalurniaríes engalurniaría engalurniaríamos / engalurniaríemos engalurniaríais / engalurniaríeis engalurniaríen | ||
| Infinitivu | engalurniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engalurniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engalurnia engalurniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana