| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espizorrio espizorries espizorria espizorriamos espizorriáis espizorrien | espizorriaba espizorriabes espizorriaba espizorriábamos / espizorriábemos espizorriabais / espizorriabeis espizorriaben | espizorrié espizorriasti / espizorriesti espizorrió espizorriemos espizorriastis / espizorriestis espizorriaron | espizorriara / espizorriare espizorriaras / espizorriares espizorriara / espizorriare espizorriáramos / espizorriáremos espizorriarais / espizorriareis espizorriaran / espizorriaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espizorrie espizorrias / espizorries espizorrie espizorriemos espizorriéis espizorrian / espizorrien | espizorriara / espizorriare espizorriaras / espizorriares espizorriara / espizorriare espizorriáramos / espizorriáremos espizorriarais / espizorriareis espizorriaran / espizorriaren | espizorriaré espizorriarás espizorriará espizorriaremos espizorriaréis espizorriarán | espizorriaría espizorriaríes espizorriaría espizorriaríamos / espizorriaríemos espizorriaríais / espizorriaríeis espizorriaríen | ||
| Infinitivu | espizorriar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espizorriando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espizorria espizorriái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana