| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| estonio estonies estonia estoniamos estoniáis estonien | estoniaba estoniabes estoniaba estoniábamos / estoniábemos estoniabais / estoniabeis estoniaben | estonié estoniasti / estoniesti estonió estoniemos estoniastis / estoniestis estoniaron | estoniara / estoniare estoniaras / estoniares estoniara / estoniare estoniáramos / estoniáremos estoniarais / estoniareis estoniaran / estoniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| estonie estonias / estonies estonie estoniemos estoniéis estonian / estonien | estoniara / estoniare estoniaras / estoniares estoniara / estoniare estoniáramos / estoniáremos estoniarais / estoniareis estoniaran / estoniaren | estoniaré estoniarás estoniará estoniaremos estoniaréis estoniarán | estoniaría estoniaríes estoniaría estoniaríamos / estoniaríemos estoniaríais / estoniaríeis estoniaríen | ||
| Infinitivu | estoniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | estoniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | estonia estoniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana