| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| galardornio galardornies galardornia galardorniamos galardorniáis galardornien | galardorniaba galardorniabes galardorniaba galardorniábamos / galardorniábemos galardorniabais / galardorniabeis galardorniaben | galardornié galardorniasti / galardorniesti galardornió galardorniemos galardorniastis / galardorniestis galardorniaron | galardorniara / galardorniare galardorniaras / galardorniares galardorniara / galardorniare galardorniáramos / galardorniáremos galardorniarais / galardorniareis galardorniaran / galardorniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| galardornie galardornias / galardornies galardornie galardorniemos galardorniéis galardornian / galardornien | galardorniara / galardorniare galardorniaras / galardorniares galardorniara / galardorniare galardorniáramos / galardorniáremos galardorniarais / galardorniareis galardorniaran / galardorniaren | galardorniaré galardorniarás galardorniará galardorniaremos galardorniaréis galardorniarán | galardorniaría galardorniaríes galardorniaría galardorniaríamos / galardorniaríemos galardorniaríais / galardorniaríeis galardorniaríen | ||
| Infinitivu | galardorniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | galardorniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | galardornia galardorniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana