| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| garabatio garabaties garabatia garabatiamos garabatiáis garabatien | garabatiaba garabatiabes garabatiaba garabatiábamos / garabatiábemos garabatiabais / garabatiabeis garabatiaben | garabatié garabatiasti / garabatiesti garabatió garabatiemos garabatiastis / garabatiestis garabatiaron | garabatiara / garabatiare garabatiaras / garabatiares garabatiara / garabatiare garabatiáramos / garabatiáremos garabatiarais / garabatiareis garabatiaran / garabatiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| garabatie garabatias / garabaties garabatie garabatiemos garabatiéis garabatian / garabatien | garabatiara / garabatiare garabatiaras / garabatiares garabatiara / garabatiare garabatiáramos / garabatiáremos garabatiarais / garabatiareis garabatiaran / garabatiaren | garabatiaré garabatiarás garabatiará garabatiaremos garabatiaréis garabatiarán | garabatiaría garabatiaríes garabatiaría garabatiaríamos / garabatiaríemos garabatiaríais / garabatiaríeis garabatiaríen | ||
| Infinitivu | garabatiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | garabatiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | garabatia garabatiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana