| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| lladio lladies lladia lladiamos lladiáis lladien | lladiaba lladiabes lladiaba lladiábamos / lladiábemos lladiabais / lladiabeis lladiaben | lladié lladiasti / lladiesti lladió lladiemos lladiastis / lladiestis lladiaron | lladiara / lladiare lladiaras / lladiares lladiara / lladiare lladiáramos / lladiáremos lladiarais / lladiareis lladiaran / lladiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| lladie lladias / lladies lladie lladiemos lladiéis lladian / lladien | lladiara / lladiare lladiaras / lladiares lladiara / lladiare lladiáramos / lladiáremos lladiarais / lladiareis lladiaran / lladiaren | lladiaré lladiarás lladiará lladiaremos lladiaréis lladiarán | lladiaría lladiaríes lladiaría lladiaríamos / lladiaríemos lladiaríais / lladiaríeis lladiaríen | ||
| Infinitivu | lladiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | lladiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | lladia lladiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana