| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llambronio llambronies llambronia llambroniamos llambroniáis llambronien | llambroniaba llambroniabes llambroniaba llambroniábamos / llambroniábemos llambroniabais / llambroniabeis llambroniaben | llambronié llambroniasti / llambroniesti llambronió llambroniemos llambroniastis / llambroniestis llambroniaron | llambroniara / llambroniare llambroniaras / llambroniares llambroniara / llambroniare llambroniáramos / llambroniáremos llambroniarais / llambroniareis llambroniaran / llambroniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llambronie llambronias / llambronies llambronie llambroniemos llambroniéis llambronian / llambronien | llambroniara / llambroniare llambroniaras / llambroniares llambroniara / llambroniare llambroniáramos / llambroniáremos llambroniarais / llambroniareis llambroniaran / llambroniaren | llambroniaré llambroniarás llambroniará llambroniaremos llambroniaréis llambroniarán | llambroniaría llambroniaríes llambroniaría llambroniaríamos / llambroniaríemos llambroniaríais / llambroniaríeis llambroniaríen | ||
| Infinitivu | llambroniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llambroniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llambronia llambroniái |
Flexona como: falar
forma nominal : llambrionada
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana