| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llamio llamies llamia llamiamos llamiáis llamien | llamiaba llamiabes llamiaba llamiábamos / llamiábemos llamiabais / llamiabeis llamiaben | llamié llamiasti / llamiesti llamió llamiemos llamiastis / llamiestis llamiaron | llamiara / llamiare llamiaras / llamiares llamiara / llamiare llamiáramos / llamiáremos llamiarais / llamiareis llamiaran / llamiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llamie llamias / llamies llamie llamiemos llamiéis llamian / llamien | llamiara / llamiare llamiaras / llamiares llamiara / llamiare llamiáramos / llamiáremos llamiarais / llamiareis llamiaran / llamiaren | llamiaré llamiarás llamiará llamiaremos llamiaréis llamiarán | llamiaría llamiaríes llamiaría llamiaríamos / llamiaríemos llamiaríais / llamiaríeis llamiaríen | ||
| Infinitivu | llamiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llamiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llamia llamiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana