| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llocio llocies llocia llociamos llociáis llocien | llociaba llociabes llociaba llociábamos / llociábemos llociabais / llociabeis llociaben | llocié llociasti / llociesti lloció llociemos llociastis / llociestis llociaron | llociara / llociare llociaras / llociares llociara / llociare llociáramos / llociáremos llociarais / llociareis llociaran / llociaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llocie llocias / llocies llocie llociemos llociéis llocian / llocien | llociara / llociare llociaras / llociares llociara / llociare llociáramos / llociáremos llociarais / llociareis llociaran / llociaren | llociaré llociarás llociará llociaremos llociaréis llociarán | llociaría llociaríes llociaría llociaríamos / llociaríemos llociaríais / llociaríeis llociaríen | ||
| Infinitivu | llociar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llociando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llocia llociái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana