| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| otio oties otia otiamos otiáis otien | otiaba otiabes otiaba otiábamos / otiábemos otiabais / otiabeis otiaben | otié otiasti / otiesti otió otiemos otiastis / otiestis otiaron | otiara / otiare otiaras / otiares otiara / otiare otiáramos / otiáremos otiarais / otiareis otiaran / otiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| otie otias / oties otie otiemos otiéis otian / otien | otiara / otiare otiaras / otiares otiara / otiare otiáramos / otiáremos otiarais / otiareis otiaran / otiaren | otiaré otiarás otiará otiaremos otiaréis otiarán | otiaría otiaríes otiaría otiaríamos / otiaríemos otiaríais / otiaríeis otiaríen | ||
| Infinitivu | otiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | otiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | otia otiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana