| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| Pabio Pabies Pabia Pabiamos Pabiáis Pabien | Pabiaba Pabiabes Pabiaba Pabiábamos / Pabiábemos Pabiabais / Pabiabeis Pabiaben | Pabié Pabiasti / Pabiesti Pabió Pabiemos Pabiastis / Pabiestis Pabiaron | Pabiara / Pabiare Pabiaras / Pabiares Pabiara / Pabiare Pabiáramos / Pabiáremos Pabiarais / Pabiareis Pabiaran / Pabiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| Pabie Pabias / Pabies Pabie Pabiemos Pabiéis Pabian / Pabien | Pabiara / Pabiare Pabiaras / Pabiares Pabiara / Pabiare Pabiáramos / Pabiáremos Pabiarais / Pabiareis Pabiaran / Pabiaren | Pabiaré Pabiarás Pabiará Pabiaremos Pabiaréis Pabiarán | Pabiaría Pabiaríes Pabiaría Pabiaríamos / Pabiaríemos Pabiaríais / Pabiaríeis Pabiaríen | ||
| Infinitivu | Pabiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | Pabiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | Pabia Pabiái |
Flexona como: falar
variante ortográfica de : apabiar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana