| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| testeronio testeronies testeronia testeroniamos testeroniáis testeronien | testeroniaba testeroniabes testeroniaba testeroniábamos / testeroniábemos testeroniabais / testeroniabeis testeroniaben | testeronié testeroniasti / testeroniesti testeronió testeroniemos testeroniastis / testeroniestis testeroniaron | testeroniara / testeroniare testeroniaras / testeroniares testeroniara / testeroniare testeroniáramos / testeroniáremos testeroniarais / testeroniareis testeroniaran / testeroniaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| testeronie testeronias / testeronies testeronie testeroniemos testeroniéis testeronian / testeronien | testeroniara / testeroniare testeroniaras / testeroniares testeroniara / testeroniare testeroniáramos / testeroniáremos testeroniarais / testeroniareis testeroniaran / testeroniaren | testeroniaré testeroniarás testeroniará testeroniaremos testeroniaréis testeroniarán | testeroniaría testeroniaríes testeroniaría testeroniaríamos / testeroniaríemos testeroniaríais / testeroniaríeis testeroniaríen | ||
| Infinitivu | testeroniar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | testeroniando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | testeronia testeroniái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana