| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| tustio tusties tustia tustiamos tustiáis tustien | tustiaba tustiabes tustiaba tustiábamos / tustiábemos tustiabais / tustiabeis tustiaben | tustié tustiasti / tustiesti tustió tustiemos tustiastis / tustiestis tustiaron | tustiara / tustiare tustiaras / tustiares tustiara / tustiare tustiáramos / tustiáremos tustiarais / tustiareis tustiaran / tustiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| tustie tustias / tusties tustie tustiemos tustiéis tustian / tustien | tustiara / tustiare tustiaras / tustiares tustiara / tustiare tustiáramos / tustiáremos tustiarais / tustiareis tustiaran / tustiaren | tustiaré tustiarás tustiará tustiaremos tustiaréis tustiarán | tustiaría tustiaríes tustiaría tustiaríamos / tustiaríemos tustiaríais / tustiaríeis tustiaríen | ||
| Infinitivu | tustiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | tustiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | tustia tustiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana