| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| vocerrio vocerries vocerria vocerriamos vocerriáis vocerrien | vocerriaba vocerriabes vocerriaba vocerriábamos / vocerriábemos vocerriabais / vocerriabeis vocerriaben | vocerrié vocerriasti / vocerriesti vocerrió vocerriemos vocerriastis / vocerriestis vocerriaron | vocerriara / vocerriare vocerriaras / vocerriares vocerriara / vocerriare vocerriáramos / vocerriáremos vocerriarais / vocerriareis vocerriaran / vocerriaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| vocerrie vocerrias / vocerries vocerrie vocerriemos vocerriéis vocerrian / vocerrien | vocerriara / vocerriare vocerriaras / vocerriares vocerriara / vocerriare vocerriáramos / vocerriáremos vocerriarais / vocerriareis vocerriaran / vocerriaren | vocerriaré vocerriarás vocerriará vocerriaremos vocerriaréis vocerriarán | vocerriaría vocerriaríes vocerriaría vocerriaríamos / vocerriaríemos vocerriaríais / vocerriaríeis vocerriaríen | ||
| Infinitivu | vocerriar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | vocerriando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | vocerria vocerriái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana