| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| zurrapio zurrapies zurrapia zurrapiamos zurrapiáis zurrapien | zurrapiaba zurrapiabes zurrapiaba zurrapiábamos / zurrapiábemos zurrapiabais / zurrapiabeis zurrapiaben | zurrapié zurrapiasti / zurrapiesti zurrapió zurrapiemos zurrapiastis / zurrapiestis zurrapiaron | zurrapiara / zurrapiare zurrapiaras / zurrapiares zurrapiara / zurrapiare zurrapiáramos / zurrapiáremos zurrapiarais / zurrapiareis zurrapiaran / zurrapiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| zurrapie zurrapias / zurrapies zurrapie zurrapiemos zurrapiéis zurrapian / zurrapien | zurrapiara / zurrapiare zurrapiaras / zurrapiares zurrapiara / zurrapiare zurrapiáramos / zurrapiáremos zurrapiarais / zurrapiareis zurrapiaran / zurrapiaren | zurrapiaré zurrapiarás zurrapiará zurrapiaremos zurrapiaréis zurrapiarán | zurrapiaría zurrapiaríes zurrapiaría zurrapiaríamos / zurrapiaríemos zurrapiaríais / zurrapiaríeis zurrapiaríen | ||
| Infinitivu | zurrapiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | zurrapiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | zurrapia zurrapiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana