| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| afechisco afechisques afechisca afechiscamos afechiscáis afechisquen | afechiscaba afechiscabes afechiscaba afechiscábamos / afechiscábemos afechiscabais / afechiscabeis afechiscaben | afechisqué afechiscasti / afechisquesti afechiscó afechisquemos afechiscastis / afechisquestis afechiscaron | afechiscara / afechiscare afechiscaras / afechiscares afechiscara / afechiscare afechiscáramos / afechiscáremos afechiscarais / afechiscareis afechiscaran / afechiscaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| afechisque afechiscas / afechisques afechisque afechisquemos afechisquéis afechiscan / afechisquen | afechiscara / afechiscare afechiscaras / afechiscares afechiscara / afechiscare afechiscáramos / afechiscáremos afechiscarais / afechiscareis afechiscaran / afechiscaren | afechiscaré afechiscarás afechiscará afechiscaremos afechiscaréis afechiscarán | afechiscaría afechiscaríes afechiscaría afechiscaríamos / afechiscaríemos afechiscaríais / afechiscaríeis afechiscaríen | ||
| Infinitivu | afechiscar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | afechiscando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | afechisca afechiscái |
Flexona como: mercar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana