| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| desencoxigo desencoxigues desencoxiga desencoxigamos desencoxigáis desencoxiguen | desencoxigaba desencoxigabes desencoxigaba desencoxigábamos / desencoxigábemos desencoxigabais / desencoxigabeis desencoxigaben | desencoxigué desencoxigasti / desencoxiguesti desencoxigó desencoxiguemos desencoxigastis / desencoxiguestis desencoxigaron | desencoxigara / desencoxigare desencoxigaras / desencoxigares desencoxigara / desencoxigare desencoxigáramos / desencoxigáremos desencoxigarais / desencoxigareis desencoxigaran / desencoxigaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| desencoxigue desencoxigas / desencoxigues desencoxigue desencoxiguemos desencoxiguéis desencoxigan / desencoxiguen | desencoxigara / desencoxigare desencoxigaras / desencoxigares desencoxigara / desencoxigare desencoxigáramos / desencoxigáremos desencoxigarais / desencoxigareis desencoxigaran / desencoxigaren | desencoxigaré desencoxigarás desencoxigará desencoxigaremos desencoxigaréis desencoxigarán | desencoxigaría desencoxigaríes desencoxigaría desencoxigaríamos / desencoxigaríemos desencoxigaríais / desencoxigaríeis desencoxigaríen | ||
| Infinitivu | desencoxigar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | desencoxigando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | desencoxiga desencoxigái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana