| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| encomulgo encomulgues encomulga encomulgamos encomulgáis encomulguen | encomulgaba encomulgabes encomulgaba encomulgábamos / encomulgábemos encomulgabais / encomulgabeis encomulgaben | encomulgué encomulgasti / encomulguesti encomulgó encomulguemos encomulgastis / encomulguestis encomulgaron | encomulgara / encomulgare encomulgaras / encomulgares encomulgara / encomulgare encomulgáramos / encomulgáremos encomulgarais / encomulgareis encomulgaran / encomulgaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| encomulgue encomulgas / encomulgues encomulgue encomulguemos encomulguéis encomulgan / encomulguen | encomulgara / encomulgare encomulgaras / encomulgares encomulgara / encomulgare encomulgáramos / encomulgáremos encomulgarais / encomulgareis encomulgaran / encomulgaren | encomulgaré encomulgarás encomulgará encomulgaremos encomulgaréis encomulgarán | encomulgaría encomulgaríes encomulgaría encomulgaríamos / encomulgaríemos encomulgaríais / encomulgaríeis encomulgaríen | ||
| Infinitivu | encomulgar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | encomulgando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | encomulga encomulgái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana