| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| entañalgo entañalgues entañalga entañalgamos entañalgáis entañalguen | entañalgaba entañalgabes entañalgaba entañalgábamos / entañalgábemos entañalgabais / entañalgabeis entañalgaben | entañalgué entañalgasti / entañalguesti entañalgó entañalguemos entañalgastis / entañalguestis entañalgaron | entañalgara / entañalgare entañalgaras / entañalgares entañalgara / entañalgare entañalgáramos / entañalgáremos entañalgarais / entañalgareis entañalgaran / entañalgaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| entañalgue entañalgas / entañalgues entañalgue entañalguemos entañalguéis entañalgan / entañalguen | entañalgara / entañalgare entañalgaras / entañalgares entañalgara / entañalgare entañalgáramos / entañalgáremos entañalgarais / entañalgareis entañalgaran / entañalgaren | entañalgaré entañalgarás entañalgará entañalgaremos entañalgaréis entañalgarán | entañalgaría entañalgaríes entañalgaría entañalgaríamos / entañalgaríemos entañalgaríais / entañalgaríeis entañalgaríen | ||
| Infinitivu | entañalgar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | entañalgando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | entañalga entañalgái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana