| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| llamargo llamargues llamarga llamargamos llamargáis llamarguen | llamargaba llamargabes llamargaba llamargábamos / llamargábemos llamargabais / llamargabeis llamargaben | llamargué llamargasti / llamarguesti llamargó llamarguemos llamargastis / llamarguestis llamargaron | llamargara / llamargare llamargaras / llamargares llamargara / llamargare llamargáramos / llamargáremos llamargarais / llamargareis llamargaran / llamargaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| llamargue llamargas / llamargues llamargue llamarguemos llamarguéis llamargan / llamarguen | llamargara / llamargare llamargaras / llamargares llamargara / llamargare llamargáramos / llamargáremos llamargarais / llamargareis llamargaran / llamargaren | llamargaré llamargarás llamargará llamargaremos llamargaréis llamargarán | llamargaría llamargaríes llamargaría llamargaríamos / llamargaríemos llamargaríais / llamargaríeis llamargaríen | ||
| Infinitivu | llamargar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | llamargando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | llamarga llamargái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana