| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mingo mingues minga mingamos mingáis minguen | mingaba mingabes mingaba mingábamos / mingábemos mingabais / mingabeis mingaben | mingué mingasti / minguesti mingó minguemos mingastis / minguestis mingaron | mingara / mingare mingaras / mingares mingara / mingare mingáramos / mingáremos mingarais / mingareis mingaran / mingaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mingue mingas / mingues mingue minguemos minguéis mingan / minguen | mingara / mingare mingaras / mingares mingara / mingare mingáramos / mingáremos mingarais / mingareis mingaran / mingaren | mingaré mingarás mingará mingaremos mingaréis mingarán | mingaría mingaríes mingaría mingaríamos / mingaríemos mingaríais / mingaríeis mingaríen | ||
| Infinitivu | mingar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mingando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | minga mingái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana