| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| taraxingo taraxingues taraxinga taraxingamos taraxingáis taraxinguen | taraxingaba taraxingabes taraxingaba taraxingábamos / taraxingábemos taraxingabais / taraxingabeis taraxingaben | taraxingué taraxingasti / taraxinguesti taraxingó taraxinguemos taraxingastis / taraxinguestis taraxingaron | taraxingara / taraxingare taraxingaras / taraxingares taraxingara / taraxingare taraxingáramos / taraxingáremos taraxingarais / taraxingareis taraxingaran / taraxingaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| taraxingue taraxingas / taraxingues taraxingue taraxinguemos taraxinguéis taraxingan / taraxinguen | taraxingara / taraxingare taraxingaras / taraxingares taraxingara / taraxingare taraxingáramos / taraxingáremos taraxingarais / taraxingareis taraxingaran / taraxingaren | taraxingaré taraxingarás taraxingará taraxingaremos taraxingaréis taraxingarán | taraxingaría taraxingaríes taraxingaría taraxingaríamos / taraxingaríemos taraxingaríais / taraxingaríeis taraxingaríen | ||
| Infinitivu | taraxingar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | taraxingando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | taraxinga taraxingái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana