| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| agüelgo agüelgues agüelga agüelgamos agüelgáis agüelguen | agüelgaba agüelgabes agüelgaba agüelgábamos / agüelgábemos agüelgabais / agüelgabeis agüelgaben | agüelgué agüelgasti / agüelguesti agüelgó agüelguemos agüelgastis / agüelguestis agüelgaron | agüelgara / agüelgare agüelgaras / agüelgares agüelgara / agüelgare agüelgáramos / agüelgáremos agüelgarais / agüelgareis agüelgaran / agüelgaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| agüelgue agüelgas / agüelgues agüelgue agüelguemos agüelguéis agüelgan / agüelguen | agüelgara / agüelgare agüelgaras / agüelgares agüelgara / agüelgare agüelgáramos / agüelgáremos agüelgarais / agüelgareis agüelgaran / agüelgaren | agüelgaré agüelgarás agüelgará agüelgaremos agüelgaréis agüelgarán | agüelgaría agüelgaríes agüelgaría agüelgaríamos / agüelgaríemos agüelgaríais / agüelgaríeis agüelgaríen | ||
| Infinitivu | agüelgar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | agüelgando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | agüelga agüelgái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana