| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| anogo anogues anoga anogamos anogáis anoguen | anogaba anogabes anogaba anogábamos / anogábemos anogabais / anogabeis anogaben | anogué anogasti / anoguesti anogó anoguemos anogastis / anoguestis anogaron | anogara / anogare anogaras / anogares anogara / anogare anogáramos / anogáremos anogarais / anogareis anogaran / anogaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| anogue anogas / anogues anogue anoguemos anoguéis anogan / anoguen | anogara / anogare anogaras / anogares anogara / anogare anogáramos / anogáremos anogarais / anogareis anogaran / anogaren | anogaré anogarás anogará anogaremos anogaréis anogarán | anogaría anogaríes anogaría anogaríamos / anogaríemos anogaríais / anogaríeis anogaríen | ||
| Infinitivu | anogar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | anogando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | anoga anogái |
Flexona como: fregar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana