| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| embarroco embarroques embarroca embarrocamos embarrocáis embarroquen | embarrocaba embarrocabes embarrocaba embarrocábamos / embarrocábemos embarrocabais / embarrocabeis embarrocaben | embarroqué embarrocasti / embarroquesti embarrocó embarroquemos embarrocastis / embarroquestis embarrocaron | embarrocara / embarrocare embarrocaras / embarrocares embarrocara / embarrocare embarrocáramos / embarrocáremos embarrocarais / embarrocareis embarrocaran / embarrocaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| embarroque embarrocas / embarroques embarroque embarroquemos embarroquéis embarrocan / embarroquen | embarrocara / embarrocare embarrocaras / embarrocares embarrocara / embarrocare embarrocáramos / embarrocáremos embarrocarais / embarrocareis embarrocaran / embarrocaren | embarrocaré embarrocarás embarrocará embarrocaremos embarrocaréis embarrocarán | embarrocaría embarrocaríes embarrocaría embarrocaríamos / embarrocaríemos embarrocaríais / embarrocaríeis embarrocaríen | ||
| Infinitivu | embarrocar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | embarrocando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | embarroca embarrocái |
Flexona como: mercar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana