| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| avergonzo avergonces avergonza avergonzamos avergonzáis avergoncen | avergonzaba avergonzabes avergonzaba avergonzábamos / avergonzábemos avergonzabais / avergonzabeis avergonzaben | avergoncé avergoncesti / avergonzasti avergonzó avergoncemos avergoncestis / avergonzastis avergonzaron | avergonzara / avergonzare avergonzaras / avergonzares avergonzara / avergonzare avergonzáramos / avergonzáremos avergonzarais / avergonzareis avergonzaran / avergonzaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| avergonce avergonces / avergonzas avergonce avergoncemos avergoncéis avergoncen / avergonzan | avergonzara / avergonzare avergonzaras / avergonzares avergonzara / avergonzare avergonzáramos / avergonzáremos avergonzarais / avergonzareis avergonzaran / avergonzaren | avergonzaré avergonzarás avergonzará avergonzaremos avergonzaréis avergonzarán | avergonzaría avergonzaríes avergonzaría avergonzaríamos / avergonzaríemos avergonzaríais / avergonzaríeis avergonzaríen | ||
| Infinitivu | avergonzar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | avergonzando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | avergonza avergonzái |
Flexona como: rezar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana