| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esgorbizo esgorbices esgorbiza esgorbizamos esgorbizáis esgorbicen | esgorbizaba esgorbizabes esgorbizaba esgorbizábamos / esgorbizábemos esgorbizabais / esgorbizabeis esgorbizaben | esgorbicé esgorbicesti / esgorbizasti esgorbizó esgorbicemos esgorbicestis / esgorbizastis esgorbizaron | esgorbizara / esgorbizare esgorbizaras / esgorbizares esgorbizara / esgorbizare esgorbizáramos / esgorbizáremos esgorbizarais / esgorbizareis esgorbizaran / esgorbizaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esgorbice esgorbices / esgorbizas esgorbice esgorbicemos esgorbicéis esgorbicen / esgorbizan | esgorbizara / esgorbizare esgorbizaras / esgorbizares esgorbizara / esgorbizare esgorbizáramos / esgorbizáremos esgorbizarais / esgorbizareis esgorbizaran / esgorbizaren | esgorbizaré esgorbizarás esgorbizará esgorbizaremos esgorbizaréis esgorbizarán | esgorbizaría esgorbizaríes esgorbizaría esgorbizaríamos / esgorbizaríemos esgorbizaríais / esgorbizaríeis esgorbizaríen | ||
| Infinitivu | esgorbizar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esgorbizando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esgorbiza esgorbizái |
Flexona como: rezar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana