| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| izo ices iza izamos izáis icen | izaba izabes izaba izábamos / izábemos izabais / izabeis izaben | icé icesti / izasti izó icemos icestis / izastis izaron | izara / izare izaras / izares izara / izare izáramos / izáremos izarais / izareis izaran / izaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ice ices / izas ice icemos icéis icen / izan | izara / izare izaras / izares izara / izare izáramos / izáremos izarais / izareis izaran / izaren | izaré izarás izará izaremos izaréis izarán | izaría izaríes izaría izaríamos / izaríemos izaríais / izaríeis izaríen | ||
| Infinitivu | izar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | izando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | iza izái |
Flexona como: rezar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana