| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| normativizo normativices normativiza normativizamos normativizáis normativicen | normativizaba normativizabes normativizaba normativizábamos / normativizábemos normativizabais / normativizabeis normativizaben | normativicé normativicesti / normativizasti normativizó normativicemos normativicestis / normativizastis normativizaron | normativizara / normativizare normativizaras / normativizares normativizara / normativizare normativizáramos / normativizáremos normativizarais / normativizareis normativizaran / normativizaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| normativice normativices / normativizas normativice normativicemos normativicéis normativicen / normativizan | normativizara / normativizare normativizaras / normativizares normativizara / normativizare normativizáramos / normativizáremos normativizarais / normativizareis normativizaran / normativizaren | normativizaré normativizarás normativizará normativizaremos normativizaréis normativizarán | normativizaría normativizaríes normativizaría normativizaríamos / normativizaríemos normativizaríais / normativizaríeis normativizaríen | ||
| Infinitivu | normativizar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | normativizando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | normativiza normativizái |
Flexona como: rezar
forma nominal : normativización
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana