| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| maldigo maldices maldiz maldicimos maldicís maldicen | maldicía maldicíes maldicía maldicíamos / maldicíemos maldicíais / maldicíeis maldicíen | maldixi maldixesti / maldixisti maldixo maldixemos / maldiximos maldixestis / maldixistis maldixeron | maldixera / maldixere maldixeras / maldixeres maldixera / maldixere maldixéramos / maldixéremos maldixerais / maldixereis maldixeran / maldixeren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| maldiga maldigas maldiga maldigamos maldigáis maldigan | maldixera / maldixere maldixeras / maldixeres maldixera / maldixere maldixéramos / maldixéremos maldixerais / maldixereis maldixeran / maldixeren | maldiciré / maldiré maldicirás / maldirás maldicirá / maldirá maldiciremos / maldiremos maldiciréis / maldiréis maldicirán / maldirán | maldiciría / maldiría maldiríes / maodiciríes maldiciría / maldiría maldiciríamos / maldiciríemos / maldiríamos / maldiríemos maldiciríais / maldiciríeis / maldiríais / maldiríeis maldiiríen / maodiciríen | ||
| Infinitivu | maldicir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | maldiciendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | maldiz maldicíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana