| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| argollo argolles argolla argollamos argolláis argollen | argollaba argollabes argollaba argollábamos / argollábemos argollabais / argollabeis argollaben | argollé argollasti / argollesti argolló argollemos argollastis / argollestis argollaron | argollara / argollare argollaras / argollares argollara / argollare argolláramos / argolláremos argollarais / argollareis argollaran / argollaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| argolle argollas / argolles argolle argollemos argolléis argollan / argollen | argollara / argollare argollaras / argollares argollara / argollare argolláramos / argolláremos argollarais / argollareis argollaran / argollaren | argollaré argollarás argollará argollaremos argollaréis argollarán | argollaría argollaríes argollaría argollaríamos / argollaríemos argollaríais / argollaríeis argollaríen | ||
| Infinitivu | argollar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | argollando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | argolla argollái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana